Відділення медичної реабілітації

В умовах діючого реформування, згідно з вимогами НСЗУ, адміністрацією лікарні після оцінки ситуації та відповідних консультацій, з огляду на досить високу потребу пацієнтів в реабілітацій допомозі, було прийнято рішення на базі двох діючих фізіотерапевтичних відділень лікарні створити єдине відділення медичної реабілітації.

 

З березня 2020 року створене відділення представлено спеціалізованим корпусом на основній базі лікарні, кабінетами в поліклініках №2 і №3, дитячому відділенні, а також лікувальному корпусі для стаціонарних хворих з метою безперервної госпітальної реабілітації в максимально ранній період.

 

Керує відділенням медичної реабілітації лікар-фізіотерапевт вищої категорії Світлана ТАРАСОВА, старша сестра  Олеся Кокшарова.

 

На сьогоднішній день у відділенні збережений весь потенціал фізіотерапевтичних методів – пацієнтам доступно електролікування, магнітотерапія, лазеротерапія, ультразвукова терапія, теплолікування (озокерит, парафін), масаж, індивідуальні та групові заняття лікувальною фізкультурою. Використовуються як класичні, так і сучасні фізіотерапевтичні апарати. Працює висококваліфікований медичний персонал.

Оскільки відділення знаходиться в структурі багатопрофільної клінічної лікарні, здійснюються консультації та направлення як сімейних лікарів, так і вузьких фахівців  неврологів, травматологів, хірургів, фізіотерапевта і т.д. Також на базі лікарні можна провести необхідні діагностичні дослідження для визначення правильної тактики та індивідуального плану реабілітаційного лікування.

 

За останні місяці покращилася матеріально-технічна база відділення реабілітації, проводиться оснащення сучасним обладнанням, більш комфортними стали умови перебування пацієнтів та співробітників. Освоюються і впроваджуються в практику нові методики лікування та реабілітації.

Показання для звернення (направлення) до відділення реабілітації:

неврологічні захворювання, захворювання опорно-рухового апарату, нейро-судинні, кардіологічні патології, гінекологічні, урологічні, офтальмологічні та ЛОР-захворювання, реабілітація після травм, реабілітація після оперативних втручань та ін.

Апарат імпульсної низькочастотної магнітотерапії «АЛИМП-1» застосовується для лікування захворювань суглобів та хребта, серцево-судинної системи, неврологічних захворювань. Має протизапальну, знеболювальну, протинабрякову дію, зменшує явища вегетососудістих розладів, впливає на імунологічну реактивність організму. Низькочастотне магнітне поле сприяє посиленню гальмівних процесів в центральній нервовій системі (покращує загальний стан, сон, зменшує дратівливість), покращує кровопостачання тканин, прискорює репаративну регенерацію та загоєння ран.

Апарат для УВЧ-терапії «Ундатерм» з магнітною складовою  застосовується при різних захворюваннях у пацієнтів терапевтичного, неврологічного, хірургічного, акушерсько-гінекологічного профілів, а також в педіатрії. Має протизапальну та протинабрякову дію. Перевагою індуктивного методу є спрямована передача енергії безпосередньо на ділянку  впливу, на яку спрямований індуктор.

Апарат ультразвукової терапії (фонофорез, електрофорез) використовується для лікування деформуючого артрозу; виразкової хвороби шлунку; деформуючого спондильозу;

рубцевої тканини, келоїдних рубців, невритів, невралгій; розтягнень зв'язок, вивихів; нейродерміту; виразки шлунка і 12-палої кишки, хронічного гастриту; хронічного бронхіту.

При проведенні процедур ультразвукові коливання мають розсмоктуючу та знеболюючу дію; знімають спазм (судин, бронхів); прискорюють репаративні процеси; попереджають грубе рубцювання; збільшують еластичність фіброзної сполучної тканини; нормалізують електрозбудженість нервово-м'язового апарату та функціональний стан симпатоадреналової системи.

Апарат магнітотерапії Полюс 1 пересувний – використовується здебільшого для стаціонарних хворих, після оперативних втручань та пацієнтів офтальмологічного профілю. Дає суттєвий лікувальний ефект при захворюваннях сечовивідної та статевої систем.

МРТА-01 мікрохвильової резонансної терапії. Метод корекції стану організму електромагнітним випромінюванням міліметрового діапазону наднизької інтенсивності. Має знеболюючу та протизапальну дію; покращує мікроциркуляцію та місцевий кровообіг, сприяючи розсмоктуванню запальних і травматичних набряків та відновленню пошкоджених тканин; благотворно впливає на центральну нервову систему, поліпшуючи загальний стан, сон і зменшуючи дратівливість; зміцнює імунну систему. У лікарні успішно використовується для лікування пацієнтів з синдромом діабетичної стопи.

Франклінізація. Один з найстаріших методів електролікування, що зберіг своє значення до теперішнього часу. Серед показань до застосування: розлади центральної нервової системи; бронхіальна астма; гіпертонічна хвороба; гіполаксія (нестачі молока у годуючих мам), трофічні виразки; нейродерміти; рани, що погано загоюються, опіки і т.д. В результаті процедур у хворих відзначається поліпшення кровообігу мозку, зниження тонусу вегетативної нервової системи, седативна дія на центральну нервову систему, зникнення розладів сну. Нормалізуються показники гемодинаміки, відбувається зниження підвищеного артеріального тиску, поліпшуються функції дихання, підвищується працездатність.

Дарсонвалізація використовується для лікування і профілактики широкого спектру захворювань: неврози, захворювання периферичної нервової системи з больовим синдромом, периферичних судин, рани, що тривало не гояться, а також в косметології.

Апарат лазерної терапії застосовується для лікування серцево-судинних і неврологічних захворювань, пов'язаних з недостатнім кровопостачанням серця і головного мозку, при лікуванні ЛОР-патологій, захворювань ендокринної системи, кістково-м'язової системи та сполучної тканини, при облітеруючих захворюваннях артерій нижніх кінцівок, захворюваннях лімфатичних судин, імунодефіцитних станах, для реабілітації після перенесених травм, оперативних втручань тощо.

Під дією енергії лазерного випромінювання підвищуються окислювально-відновлювальні процеси в тканинах, збільшується споживання тканинами кисню, стимулюються трофічні та регенераторні процеси. Поліпшуються процеси кровопостачання тканин, підвищується клітинний імунітет. Лазерне випромінювання має бактеріостатичну дію, посилює процеси регенерації кісткової тканини, має протизапальну, розсмоктуючу дію, активізує кровопостачання головного мозку, прискорює регенерацію нерва, покращує трофіку хрящової тканини, знижує згортання крові, надає болезаспокійливу, гіпотензивну дію.

Теплотерапія озокеритом та парафіном  традиційний метод, в результаті застосування якого відбувається зігрівання тканин, розширюються судини, посилюється кровотік і лімфообіг, стають більш еластичними м'язи та зв'язки. Застосовується при захворюваннях опрно-рухового апарату і суглобів, в період реабілітації після травм і оперативних втручань, після тривалої іммобілізації кінцівок, допомагає в боротьбі з контрактурами, використовується при захворюваннях периферичних судин кінцівок в початкових стадіях, захворюваннях нервової системи, запальних захворюваннях ЛОР -органів. Озокеритолікування часто застосовується в комплексі з електрофорезом, ультразвуковою терапією, світлолікуванням, масажем, лікувальною фізкультурою. За зовнішнім виглядом озокерит нагадує бджолиний віск, є природною гірською породою. Його дія на організм подібна дії лікувальних грязей.

 

Відділення працює щодня з 7.00 до 17.00, в суботу  з 7.30 до 12.30, неділя – вихідний.

Контактні телефони: (0552) 26-43-47, моб.: 0502218025.

  

Про лікарню