Відділення анестезіології та інтенсивної терапії

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії призначене:

- для забезпечення проведення різноманітних видів знеболення під час оперативних втручань та інвазивних маніпуляцій;

- надання цілодобової допомоги пацієнтам у відновлюваний ранній післяопераційний період;

- невідкладної допомоги пацієнтам з порушеннями  життєвоважливих функцій організму.     

 

Відділення обладнане сучасною лікувально-діагностичною апаратурою:

- апарати респіраторної (дихальної) підтримки, які забезпечують штучну вентиляцію легень в різноманітних режимах; використання таких видів апаратів дозволяє досягати мінімізації факторів що ушкоджують легені, а при необхідності пролонгувати респіраторну підтримку на достатньо довгий час;

- апаратуру моніторингу, або «стеження» за функціональним станом пацієнта: нові сучасні  монітори дозволяють відстежувати основні життєво важливі функції організму (показники гемодинаміки, насичення крові киснем, електричну активність міокарда, рівень виділення вуглекислого газу та т.д.).

 

У відділенні АІТ використовують сучасні  методики анестезії. В залежності від об’єму та ділянки оперативного втручання застосовуються різні методики загальної знеболення (внутрішньовенна, інгаляційна або комбінована анестезії).

 

Впроваджена методика низькопоточної інгаляційної анестезії з використанням препарату севофлюрану (наркозно-дихальний апарат LEON (Німеччина). Сучасні препарати поєднуються раціональним чином, що забезпечує пацієнту ранішнє пробудження і зводить до мінімуму побічні ефекти.     

 

Також широко застосовуються регіональні методи анестезії – нейроаксіальна (епідуральна, субарахноідальна) та провідникова з блокадою нервових сплетінь та окремих нервів, які також забезпечують адекватний рівень знеболення, але не впливає на життєвоважливі органи та системи пацієнта.

 

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії має все необхідне для проведення анестезії будь-якого ступеню складності у пацієнтів з різною віковою та нозологічною груп, враховуючи акушерство.

 

Знеболення пологів і операції кесарів розтин – окреме направлення діяльності анестезіологічної служби лікарні. Все більш частіше використовується реґіонарні методи анестезії, перевагою яких є те, що плід не піддається впливу наркотичних анестетиків. 

 

За необхідністю  безпосередньо у відділенні можливе виконання ряду обстежень, що дозволяє забезпечити встановлення точного діагнозу в короткий термін, а також забезпечує постійний контроль стану пацієнта.

 

Окрім діагностичних маніпуляцій, у відділенні проводиться ряд лікувальних процедур: мембранний плазмаферез, для лікування інтоксикаційних станів та корекції обмінних функцій організму.

 

Кваліфікований індивідуальний підхід до кожного пацієнта дозволяє підібрати оптимальний вид знеболення і схему післяопераційного ведення пацієнта, визначити найбільш належний для кожного пацієнта комплекс обстежень та об’єм  інтенсивної терапії при різних захворюваннях та  критичних станах.

 

Поєднання великого практичного досвіду співробітників відділення, сучасне обладнання та сучасні лікарські препарати дають можливість проводити операції різної складності  на максимально безпечному для пацієнта рівні.

 

Завідуючий відділенням

 

Сис Андрій Володимирович,
лікар-анестезіолог першої категорії

        

Ординатори відділення:

Андреєв І.О.,

Біжко О.В.,

Бондарев Д.О.,

Кужель А.С.,

Бровцин А.Є.

 

Старша медична сестра 

Сметаніна Лариса Анатоліївна.

 

Телефон відділення: +38 (099) 172-68-56

Про лікарню

Стаціонарна служба