Останні новини

Індія безоплатно передала Україні понад 130 тисяч доз специфічних сироваток Рекомендовані

Індійський уряд зробив подарунок Україні до Нового року та Різдва, доставивши гуманітарний вантаж – понад 130 000 доз специфічних сироваток. Про це йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

 

Україна отримала від Індії 80 000 доз сироватки протиправцевої, 35 000 доз протиправцевого імуноглобуліну, 900 доз протидифтерійної сироватки, 14 450 доз протирабічної сироватки, 1500 доз ліофілізованого атитоксину протизміїного. Усі препарати мають сертифікат якості GMP, - відзначають в міністерстві.

 

З 2014 року в Україні відсутні сироватки та імуноглобуліни через відсутність реєстрації. Тільки навесні 2017 року зареєстровано два протирабічні імуноглобуліни ізраїльського та українського виробництва, більше ніякі специфічні імуноглобуліни виробники на реєстрацію не подавали.

 

Міністерство охорони здоров’я не може бути ініціатором реєстрації, а місцева влада не може закуповувати незареєстровані препарати, тому гуманітарні вантажі – єдиний шлях забезпечити громадян України сироватками чи імуноглобулінами в разі необхідності.

 

До цього дня усі гуманітарні вантажі розподілялися адресно на пацієнта суто для лікування, але вантаж з Індії буде розподілений в регіони згідно із потребами, в тому числі і для посттравматичної профілактики правцю.

 

У МОЗ також нагадали, що щеплення – єдиний шлях вберегтися від правцю та дифтерії. Дорослі також мають робити щеплення, ревакцинацію рекомендовано проводити кожні 10 років, вакцини (АДП та АДП-М) є безоплатними і в наявності в кожній поліклініці.

 

На 2018 рік у бюджеті заклали 42 млн гривень для закупівлі сироваток та імуноглобулінів для лікування. Препарати будуть придбані через міжнародні організації і відповідним чином зареєстровані, наразі йде планування закупівель. 

 

  

Про лікарню